Kar precej časa sem potreboval, da sem končno uredil vse pravno formalne zadeve v zvezi s prepisom in ostalimi zadevami, glede lastništva in registracije v novi kapetaniji, oz. matični marini Vrsar.
Barko smo že koncem meseca marca prepeljali iz marine Dalmacija v Sukošanu v novo matično marino Vrsar, kjer nas je čakal rezerviran vez.
Sam transfer je bil bolj podoben počitniškemu jadranju kot pa nekakšni nuji in hitenju prepeljati barko čim hitreje v Istro , začinjen z odlično kulinariko s katero se je ukvarjal prekaljeni morski vuk Gregor Č., ki je z nama (Matjažem in Jožetom) užival v lepotah spomladanske plovbe in z nama delil prelepe trenutke.
Po tednu dni, oziroma v naslednjem vikendu je sledil še uradni sprejem naše nove barke na pomolu E z vsemi, ki so se pač želeli in bili pripravljeni poveseliti z nami. Zabava je sicer v manjšem, toda zanesljivem številu prijateljev - zanesenjakov in kljub slabšemu vremenu zavlekla pozno v noč.
Potem pa so sledila še planirana in nenačrtovana dela.
Tako je po vseh manjših dodelavah in predelavah in popravilih ter zamenjavi gl. jadra, montaži sončnih celic, predelanih biminijih in ponjavah in še bi se lahko naštevalo končno v dobri kondiciji in pripravljena za plovbo.
Torej, prišel je čas za užitke, dobro plovbo in kako se že reče: "Mirno morje".
Avtor: M.F.







Ni komentarjev:
Objavite komentar