petek, 25. oktober 2013

Lep oktoberski vikend (19. - 20.10.2013)!

Solo plovba na jadrnici Marina (Y33) v prelepem jesenskem vremenu.
Pihal je JV 5-10kn, jaz pa direktno v orco po izplutju iz Vrsarja proti Rovinju (sv. Ivan na Pučini) in nato po Fažanskem kanalu vse do Brionov. Zvečer lovljenje lignev in po uspešnem ulovu še slastna večerja s šporki lignji in ob kozarčku belega vina.
Noč je minila na sidru pred Fažano v mirnem in spokojnem ozračju.
Naslednje jutro pa po obilnem zajtrku vrnitev v matično marino Vrsar z zmernim JJV vetrom v polkrme, kamor sem prispel v poznih popoldanskih urah. Vmes sem izkoristil čas za kopanje v dokaj toplem morju (19 stopinj C) pri otoku Sv. Andrije in nato še postanek pred Limskim kanalom za več kot uspešno peškafondanje na lignje.